ÜRÜNLER

fyudukasaYudu Sebze ve Meyve olarak Türkiye’nin en kaliteli üreticileri ile Ankara’nın en güvenilir toptancıları ile çalışmaktayız. Gerek Dünya’nın farklı bölgelerinden ithal ürünleri, gerekse ülkemizin dört bir  yanından gelen yerli ürünleri tedarik edebilmekteyiz.

Üreticiden sonra soğuk hava zinciri bozulmadan Ankara’ya gelen ürünleri müşterilerimize bekletmeden, talepleri doğrultusunda temin ederek günü gününe en taze haliyle teslim etmekteyiz.

 

 

YENİLEBİLİR ÇİÇEKLER

 

Kabak Çiçeği

Rengarenk açan kabak çiçeklerini denemenizi tavsiye ederiz. Değişik şekillerde dolması ve kızartması yapılmaktadır. Mineral ve A,C vitaminlerince zengindir.

Mini Karanfil

Karanfil çiçeği çiğ olarak yenilebildiği gibi, salata ve yemeklerin süslenmesinde de kullanılabilir. A ve C vitaminlerince zengindir.

Mor Viola

Mor Viola taze olarak salata ve yemeklerin süslenmesinde kullanılır. Mor viola şurubu da çörek ve şekerleme yapımında kullanılır. A ve C vitaminlerince zengindir. Mor viola aynı zamanda antosiyanin olarak bilinen antioksidan maddeleri içerir. Antioksidan özelliğinden dolayı mor viola çinliler tarafından çay yapımında kullanılır.

Latin Çiçeği

Latin çiçeği, yaprakları ve çiçekleri yenebilen bir bitkidir. Hafif acı tadından dolayı salatalarda lezzeti arttırıcı etkisi vardır. Salata ve yemeklerin süslenmesinde de kullanılabilir. A ve C vitaminlerince zengindir.

Soğan Çiçeği

Lezzet olarak soğanı andırdığı için bu adla anılır. Çorbalarda, sandviçlerde, zeytinyağlı yemeklerde, salatalarda ve soğuk mezelerde süsleme amaçlı olarak kullanılır. A ve C vitaminleri, kalsiyum ve demir bakımından zengindir.